Aminokwasy całodzienne – wydajny trening pod kontrolą

Czym są aminokwasy całodzienne i jak je stosować?

To substancje, które mają główne zadanie – odpowiednio odżywić mięśnie tak, aby przez cały dzień były gotowe do intensywnego treningu. Zwykle skład takich aminokwasów obejmuje różne aminokwasy, które względem siebie wyróżnia inny czas wchłaniania do organizmu. Tego typu odżywki mogą być stosowane o dowolnej porze: po zakończonym treningu lub przed treningiem. Ich działanie jest proste – mają na celu ochronę przed rozpadem mięśni czyli przed zjawiskiem katabolizmu, które jest niepożądane przez każdego sportowca.

Stosując tego typu odżywki można je połączyć ze stosowaniem aminokwasów o szybkim czasie wchłaniania, dzięki czemu organizm zyska bardzo dobry bilans azotowy i będzie gotowy do większych efektów. Aminokwasy całodzienne to propozycja dla sportowców aktywnie trenujących, którzy szukają solidnego wsparcia. Dlaczego większość sportowców docenia aminokwasy całodzienne? Przede wszystkim wyróżnia je uniwersalne i szybkie działanie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się aminokwasy BCAA ze względu na silne działanie antykatabolicznie i EAA, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej równowagi azotowej.

Dlaczego ich stosowanie jest takie ważne?

Aminokwasy dzięki wysokiej zawartości białka – biorą czynny udział w procesie budowy mięśni i zapewniają im właściwą ochronę przez cały czas intensywnych treningów. Właśnie dlatego należy je dołączyć do codziennej diety, aby uzupełniać zapasy energii w swoim organizmie i zyskać dla niego odpowiednią ochronę.