Boostery testosteronu – co to takiego?

Codziennie podejmowane aktywności fizyczne sprawiają, że organizm potrzebuje nie tylko odpowiedniej suplementacji, ale przede wszystkim przemyślanej i bogatej w składniki odżywcze diety. To ona jest podstawą jakichkolwiek działań sportowych.

Czym są boostery testosteronu i w jaki sposób działają?

Przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie, którzy wykonują intensywne treningi regularnie i potrzebują wsparcia, aby uzupełnić zapasy testosteronu. To właśnie ten męski hormon ma wpływ na tempo przyrostu masy mięśniowej podczas treningu, a jednocześnie pomaga uzyskać satysfakcjonujące efekty ćwiczeń.

Jeśli od jakiegoś czasu dostrzegasz, że Twoje treningi są mniej intensywne niż zwykle, a Twoje ciało potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci boostera to możesz rozważyć ich stosowanie.

Jak działają?

Przede wszystkim powodują przyrost energii do ćwiczeń, a także pomagają w osiąganiu lepszych efektów sportowych. Dodatkową korzyścią jest to, że przyśpieszają proces budowania masy mięśniowej, co dla wielu sportowców jest jednym z najważniejszych priorytetów. Co zawierają boostery testosteronu? Przede wszystkim cynk, który dba o prawidłowe działanie męskich hormonów; witaminę D3, która reguluje pracę układu hormonalnego podczas wysiłku; antyoksydanty, które usuwają z organizmu wolne rodniki i sprawiają, że ma on więcej energii do działania. Boostery testosteronu zaleca się dojrzałym sportowcom, szczególnie po 40. roku życia, którzy są narażeni na spadek testosteronu.